Zabezpečení jak na zloděje

Hlavní funkcí zabezpečení objektu je převzít kontrolu v době vaší nepřítomnosti a zajistit odesílání informací při každé nenadálé události. Systém ve spolupráci s instalovanými bezpečnostními čidly dokáže kontrolovat například otevření oken a dveří, pohyb, rozbití skel, zaplavení... Systém vás bude automaticky informovat prostřednictvím SMS o všem nežádooucím, co se v domě po dobu vaší nepřítomnosti odehrává. Samozřejmě může být propojen i na pult centralizované ochrany a dokáže spustit alarm, sirénu, případně automatické uzamčení objektu. Současně zajistí simulaci vaší přítomnosti, když jste například na dovolené.

Bezpečnostní systém vám zajistí absolutní přehled o stavu domu nejen v reálném čase, ale umožní vám nahlížet i do minulosti, a díky uloženým událostem případně kamerovým záznamům máte přehled co se u vás doma dělo před hodinou, včera, před týdnem ... Pokud dojde k narušení, systém okamžitě odešle informaci na pult centralizované ochrany, na mobilní telefon a jiné vámi zvolené zařízení. Zároveň spustí nahrávání kamerových záznamů, vyhlásí poplach (siréna, hlasové varování).

Podobným způsobem vás ochrání třeba i v případě požáru.

V době, kdy jste na dovolené, je možné simulovat Vaši přítomnost a systém tu a tam v bytě rozsvítí a zhasne, nebo spustí rádio.

Kamerový systém

Nedílnou součástí zabezpečovacího systému může být kamerový systém.

Program dovolená
Přijet domů z dovolené a najít tam spoušť po zlodějích je noční můra sko ro každého majitele domu. Pořídí te-li si systém IQ house® a nastavíte na něm před odjezdem program dovolená, nic podobného se vám nestane. Program simuluje život v domě náhodným rozsvěcováním světel či televize. Při neoprávněném narušení naopak všechna světla rozsvítí, spustí sirénu a zalarmuje službu pultu centralizované ochra ny. Při zjištění ohně může spustit automatické hasicí zařízení i alarm. A na zahradě bude v případě sucha aktivovat závlahu.